Real Persian WikiLeaks

خانه » ایران » وضعيت وخيم جسمی زندانيان سياسی اعتصابی ؛ ممانعت مسئولان زندان از درمان

وضعيت وخيم جسمی زندانيان سياسی اعتصابی ؛ ممانعت مسئولان زندان از درمان

Advertisements

 

10154906_619814034773777_5569911880565551292_n

با گذشت بیش از یکهفته از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ اوین، شرایط جسمی آنان وخیم است.

وضعيت جسمی زندانيان سياسی اوين که به سلولهای انفرادی منتقل شده اند،
به خاطر جراحتهای وارده در اثر ضرب و شتم وحشيانه پاسداران و اطلاعاتيها و پس از 10روز اعتصاب غذا در شرايط وخيمی بسر میبرند و مسئولان از هر گونه رسيدگی درمانی به اين زندانيان و اطلاع رسانی در مورد آنها سر باز می زنند.
غلامرضا خسروی سوادجانی، زندانی محکوم به اعدام، در يورش 28فروردين به شدت مضروب شد. عينک او را روی صورتش شکستند، از ناحيه سر و صورت آسيب ديده و خونريزی شديد داشته و گوش راست او دچار پارگی شده است و سراسر بدن او کبود است.
جواد فولادوند از ناحيه سر، پای چپ و چشم راست آسيب ديده و دچار خونريزی شده است. در تمام بدن وی آثار ضرب و جرح ديده می شود.
رضا اکبری منفرد، دچار شکستگی در ناحيه سر و آسيب ديدگی در دست و پا شده است.
محمد صديق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر کرد، به شدت مجروح شده و دچار شکستگی قفسه سينه و آسيب ديدگی در ناحيه سر و صورت است. وی از بيماری قلبی رنج می برد.
سمکو خلقتی، دچار شکستگی دست شده و از ناحيه گردن آسيب ديده است.
سهيل بابادی دچار آسيب ديدگی در مچ دست و کبودی شديد بدن است.
بهنام ابراهيم زاده، فعال کارگری و وبلاگ نويس؛ سعيد متين پور، وبلاگ نويس؛ محمد امينهادوی، بهزاد عرب گل، محمد شجاعی از ديگر زندانيان انتقالی به سلولهای انفرادی هستند که به خاطر مجروح و مصدوم بودن و همچنين اعتصاب غذا نياز به رسيدگيهای پزشکی دارند.

اين وضعيت به زندانيانی که در سلول انفرادی به سر می برند محدود نمی شود، شماری از مجروحان و مصدومان که در بند 350 به سر می برند نيز نياز مبرم به معالجه و مداوا دارند. آنها نيز در دومين هفته اعتصاب غذای خود به سر می برند.

اسدالله هادی که به تازگی از عمل جراحی قلب، از بيمارستان به زندان منتقل شده بود پس از حمله و انتقال به انفرادی در وضعيت بحرانی قرار گرفت. به نحوی که به ناچار او را به بند عمومی بازگرداندند اما به رغم وخامت حال اين زندانی سالمند، از انتقال او به بيمارستان خودداری می کنند.
حسين رونقی که بر اثر شکنجه دچار انواع بيماريها از جمله عفونت کليه است، در جريان حمله از ناحيه سر و دست آسيب ديده است. وضعيت کليه وی پس از اين يورش و شرايط سلول انفرادی رو به وخامت گذاشت و دچار تب شديد شد. اما او را صرفاً به بهداری زندان اوين منتقل کرده و از رسيدگيهای ضروری به وی خودداری می کنند.
اکبر امينی ارمکی دچار شکستگی سر شده و مهره های گردنش آسيب ديده است.
از سرنوشت اميد بهروزی، وکيل دراويش گنابادی که بر اثر پارگی رگ دست و خونريزی شديد در شرايط وخيمی قرار داشت، و اسماعيل برزگری که در اين يورش وحشيانه دچار شکستگی دنده ها شده است.

نگرانی از وضع سلامتی این زندانیان و سایر اعتصاب کنندگان در بند ۳۵۰ اوین در شرایطی افزایش یافته که خبرها از ممانعت جدی مسولان زندان از دسترسی زندانیان به مراکز درمانی حکایت دارد.

این زندانیان سیاسی در بیانیه شروع اعتصاب غذای خود آورده بودند: ” جای تاسف مضاعف است که به جایرسیدگی به این برخوردهای غیرقانونی و پیگرد مسببان این حادثه ناگوار برخی از مسولان ذی ربط طی مصاحبه ها و اظهارات خود همه این موارد را تکذیب و جراحت و آسیب دیدگی زندانیان را به طور کلی منکر شده اند که این خود به معنی حمایتآشکار از ضاربان و قانون شکنان است”.

آنها همچنین افزوده بودند: ” ما امضا کنندگان این بیانیه در اعتراض به برخوردهای غیرقانونی و تضییع حقوق زندانیان و نیز اعتراض به عدم رسیدگی به این تخلفات فاحش و بی سابقه و ارائه اخبار کذب در جهت قلب واقعیت ها از بعد از ظهر روز دوشنبه اول اردیبهشت ۹۳ دست به اعتصاب غذا می زنیم.و از خداوند بزرگ می خواهیم که این قدم ناچیز را وسیله ای برای احقاق حقوق پایمال شده مظلومان قرار دهد”.

Advertisements

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s